Finance

Popis práce manažera úvěru

popis pozice: Správce úvěru

Nahlásit: Pokladník nebo finanční ředitel

Základní funkce: Pozice manažera úvěru je odpovědná za celý proces poskytování úvěru, včetně důsledného uplatňování úvěrové politiky, pravidelných kontrol úvěrů u stávajících zákazníků a hodnocení bonity potenciálních zákazníků s cílem optimalizovat kombinaci prodeje společnosti a ztráty z nedobytných pohledávek.

Hlavní odpovědnosti:

Řízení

  1. Udržujte organizační strukturu oddělení dostatečnou ke splnění všech cílů a záměrů
  2. Správně motivujte pracovníky úvěru a inkasa
  3. Měřte výkon oddělení pomocí vhodných metrik
  4. Zajistěte průběžné školení zaměstnanců úvěru
  5. Spravujte vztahy s inkasními agenturami
  6. Spravujte vztahy s agenturami poskytujícími úvěrové zprávy
  7. Spravujte vztahy s poskytovateli pojištění úvěrů
  8. Spravujte vztahy s obchodním oddělením

Úvěrové operace

  1. Udržujte firemní úvěrovou politiku
  2. Doporučit vrcholovému vedení změny v úvěrové politice
  3. Vytvořte model hodnocení kreditů
  4. Spravujte úvěrové soubory zákazníků
  5. Sledujte proces udělení a aktualizace úvěru
  6. Přijměte nebo odmítněte kreditní doporučení zaměstnanců
  7. Osobně prozkoumejte největší úvěrové aplikace pro zákazníky
  8. Osobně navštěvujte největší zákazníky za účelem navázání vztahů
  9. Monitorujte pravidelné kreditní recenze
  10. Sledujte odpočty prováděné zákazníky
  11. Spravujte aplikaci poplatků z prodlení
  12. Spravujte program podnikového financování

Požadované kvalifikace: Více než 5 let úvěrových zkušeností. Preferován je bakalářský titul v oboru podnikání a zkušenosti se systémy hodnocení kreditů. Mají důkladnou znalost zákonů o úvěru. Buďte ochotni pravidelně cestovat na stránky zákazníků. Máte značné zkušenosti s vyjednáváním se zákazníky.

Pracovní podmínky: Funguje v rychlém kancelářském prostředí. Očekává se, že v krátké době vycestujete do místa zákazníka, abyste mohli vyjednávat. Může být nutné občasné přesčasy.

Dohlíží: Zaměstnanci úvěrového analytika

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found