Finance

Popis práce daňového účetního

popis pozice: Daňový účetní

Základní funkce: Postavení daňového účetního je odpovědné za sběr daňových informací, včasné podávání zpráv daňovým úřadům na federální, státní, krajské a místní úrovni a poradenství vedení ohledně daňových dopadů různých podnikových strategií.

Hlavní odpovědnosti:

  1. Navrhněte daňové strategie k odložení nebo vyloučení plateb daní

  2. Vytvářejte systémy sběru daňových údajů a udržujte databázi daní z příjmů právnických osob

  3. Vyplňte požadované daňové přiznání včas

  4. Připravte a aktualizujte plány poskytování daní

  5. Aktualizujte databázi daně z obratu společnosti při změně daňových sazeb

  6. Koordinujte audity prováděné různými daňovými úřady

  7. Prozkoumejte a opravte chyby procesu, které způsobily nesprávné daňové podání

  8. Jednejte s daňovými úřady ohledně problémů s platbami daní

  9. Prozkoumejte základnu pro daňové pozice, které je třeba zaujmout

  10. Poradit vedení ohledně daňového dopadu podnikových strategií

  11. Poradit vedení ohledně dopadu nových zákonů na daňové povinnosti

  12. Koordinujte práce na přípravě daní externě

  13. Identifikujte daňové úspory v budoucích scénářích akvizice

Požadované kvalifikace: 3 a více let zkušeností s daňovým účetnictvím. Preferován je bakalářský titul v oboru účetnictví nebo daňová koncentrace v rámci účetního programu. Musí být orientovaný na detail.

Dohlíží: Žádný

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found