Finance

Popis pracovní pozice hlavního rizikového referenta (CRO)

popis pozice: Chief Risk Officer (CRO)

Komentáře: Následující popis práce a kvalifikace se mohou značně lišit v závislosti na povaze odvětví, ve kterém se pracovní místo nachází, a velikosti organizace. Například pozice CRO v bankovním sektoru bude vyžadovat rozsáhlé znalosti bankovních činností a předpisů, které by byly zbytečné, pokud by se pozice nacházela ve výrobním subjektu.

Základní funkce: Funkce ředitele pro řízení rizik odpovídá za operace řízení rizik společnosti, které zahrnují integraci koncepcí rizik do strategického plánování a identifikaci a zmírňování rizik. Hlavní odpovědnosti jsou:

  • Vytvořte integrovaný rámec rizik pro celou organizaci
  • Posuďte riziko v celé organizaci
  • Vyčíslete limity rizika
  • Vypracovat plány na zmírnění rizik
  • Poradenství při směrování kapitálu do projektů založených na riziku
  • Pomáhat funkčním manažerům při získávání financování snižování rizik
  • Monitorujte postup aktivit ke zmírnění rizika
  • Vytvářejte a rozšiřujte měření rizik a zprávy
  • Komunikujte s klíčovými zúčastněnými stranami ohledně rizikového profilu podniku

Kromě již zmíněných hlavních úkolů může být CRO přidělena řada dalších úkolů. Obsahují:

  • Pojištění dohledu. Rozhodněte o typech a specifikách různých pojistných smluv, které by organizace měla kupovat. To zahrnuje být kontaktní osobou pro poskytovatele pojištění.
  • Doporučte alternativy pojištění. Doporučte jakékoli alternativní pojistné funkce, které se v současné době nepoužívají, nebo navrhněte použití pojistných produktů, které jsou pro společnost zcela nové.
  • Spravovat nároky. Dohlížejte na podávání pojistných událostí, sledujte jejich postup u pojišťoven a ověřujte, zda byly platby přijaty.
  • Provádějte náležitou péči. Prozkoumejte rizika spojená s cílovou společností, která mohou být získána, a stav jejích postupů řízení rizik.

    Požadované kvalifikace: Kandidát na vedoucího rizikového manažera by měl mít magisterský titul v oboru obchodní administrativy nebo ekvivalentní obchodní zkušenosti a 10 a více let postupně odpovědných zkušeností pro významnou společnost nebo divizi velké korporace. Měl by mít zkušenosti s partnerstvím s výkonným týmem a mít vysokou úroveň písemných a ústních komunikačních dovedností a silnou znalost procesů.

    Pracovní podmínky: Bude pracovat v kancelářském prostředí. Bude nutné rozsáhlé cestování do dceřiných společností společnosti.

    $config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found