Finance

Popis práce úředníka sbírek

popis pozice: Sbírkový úředník

Základní funkce: Pozice úředníka pro vymáhání pohledávek je odpovědná za shromažďování maximálního množství prostředků po lhůtě splatnosti od zákazníků, což může zahrnovat celou řadu technik lokalizace zákazníků, způsoby inkasa, právní nároky a selektivní využívání externích inkasních služeb.

Hlavní odpovědnosti:

  1. Stratifikujte činnosti sběru, abyste maximalizovali peněžní příjmy

  2. Vydávejte upomínkové dopisy na účty po splatnosti

  3. K vyhledání zákazníků použijte techniky přeskočení trasování

  4. Obraťte se na zákazníky ohledně účtů po splatnosti a určete důvody nezaplacení

  5. Vystavujte dopisy o závazcích k platbě

  6. Vyjednávejte o vrácení nezaplaceného zboží

  7. Pokud je platba nepravděpodobná, proměňte zboží

  8. Sledujte platby na dobírku nebo platby na dobírku

  9. Vydejte oznámení o pozastavení kreditu

  10. Koordinujte změny úvěrů zákazníků s úvěrovým oddělením

  11. Doporučte, aby byly účty přesunuty do sběrné agentury

  12. Zpracovávat stížnosti na malé žaloby

  13. Doporučte odpisy nedobytných pohledávek

  14. Udržujte přesné záznamy o stavu plateb zákazníka

Požadované kvalifikace: Více než 3 roky zkušeností s inkasem a zkušenosti s automatizovaným systémem telefonního vytáčení a databází sbírek. Preferován je přidružený titul v oboru podnikání. Musí být zaměřen na detail se schopností pracovat samostatně.

Dohlíží: Žádný

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found